HTML5 Nedir? 02.08.2019 · 2222

Eski sürümleriyle aynı olan özelliklerle sunmasıyla birlikte, fırsatlarıyla beraber dünyanın kapılarını açmak için birden çok yeni özellikler bulunmakta. Fakat, bazı website sahipleri zamanımızı harcamaya değmez korkusuyla, HTML5 dilini kullanmakta geçiş yaptırmakta şüphecilerdir. Eğer siz hala şüpheci olanlardansanız, aşağıyı okumanız fikrinizi değiştirebilir. Biz Coder Ofis Yazılım Şirketi olarak sizlere HTML5'in faydalarından bahsedeceğiz.

 

1) DAHİLİ SES / VİDEO OYNATABİLME

 

 Website tabanında medya oynatma işlemi, hatalar ile sonuçlanan web sitelerinin doğmasına sebep olur. HTML5 video ve ses yürütmek için tam destek ile bu sorunu çözmüştür.

 

2) ÇEVRIMDIŞI ÖNBELLEĞE ALMA

 

Geçmişte kalmış bir sitenin ziyaret edildiğini düşünelim; HTML5 içinde sayfayı ziyaret edenler internet olmadığında bir web sayfasına bazı ögeleri yükleyebilirler. Bir ziyaretçinin siteyle bağlantısı kopsa bile o sitenin temeli yüklenebilir, web sayfası çalışır halde tekrar devreye girebilir.

HTML5 sayesinde, websitesi yöneticilerinin, ziyaretçiler için kullanmış olduğu tarayıcıların gerekli dosyaları saklamak için dosyaları tanımlayarak tasarruf sağlayabilir. Çevrimdışı önbelleğe alma sistemi HTML5 ile bütünlemesiyle yeni olan bir sistemdir