SEO Yaptırmalımı? 17.06.2019 · 1499

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile internet sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe' de Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO çalışmasının doğru yapıldığını anlamanın yolu site ziyaretçilerinde görülen atışla doğrudan orantılıdır. SEO siteye girilen metinler, resimler ve diğer içeriklerle sağlanır. Bir internet sitesinin en iyi ihtimalle Google tarafından görülüp ön sıralara alınması 2 ay dan başlanmaktadır. Google robotları siteleri gezerek hangisi ne iş yapar ne anlatmak istemiş bunu bulmak için dolaşır bulduktan sonra öne alma işlemleri de başlar.

SEO çalışmasına verilen emek bir internet sitesini sıfırdan inşa etmekten daha zordur. Sonu olmayan bir yolculukta sörf yapmaya benzer SEO çalışması. Sektörünüz içerisinde yer alan diğer firmalarla önde çıkma yarışı da denilebilir. 

SEO yaptırmamak ne gibi sonuçlara yol açar?

Google bazı siteleri hiç bir zaman görmemektedir bile. Çünkü doğru dizayn edilmemiş amatör ellerden çıkan işler robotlar tarafından görülmemektedir. Sadece adresiniz ile internet de yer almak size çok fazla bir verim veremez. Çünkü insanlar direk isminiz ile aramaz, arayanda sizi zaten biliyor demektir. Google ın amacı sizi tanımayanlara sizi tanıtmaktır.

SEO Coder Ofis için internet sitelerinde en çok işçiliğe sahip olan yerdir. Müşteri hangi anahtar kelimeler ile Google da yer alabilir bu ilk araştırılan noktadır. Anahtar kelimelerin tespitinden sonra Coder Ofis Makale ler yazmaya başlar. Yazılan makaleler Google robotlarına ithafen yazılan metinlerdir. Aralarda geçen kelimeler odak noktasıdır makale metinlerinin. Coder Ofis in yaptığı SEO çalışmalarının verimi tartışmaya bile kapalı olarak %100 verim sağlamaktadır.