Web Sitesi Yazılımı Nedir? 27.06.2019 · 1729

Web siteleri insanların hayatını kolylaştıran, insanlara güncel hayattan bilgiler veren yazılımlardır. Web sitesi, internet üzerindeki sayfalar; görsel, animasyon ve metinler şeklinde ziyaretçisine hizmet sunan veya bilgi aktaran sayfaların hepsini kapsayan bir doküman topluluğudur. Web siteleri amacına göre tek bir sayfadan veya binlerce sayfadan da oluşabilir. Biz Coder Ofis olarak sizin isteğinize göre sayfalar yapmaktayız. İster tek sayfa ister on sayfa olsun Coder Ofis olarak istediğin sayfa çeşidine göre hizmet vermekteyiz. Dünya çapında popüler olan web sitesi yazılımları vardır bunlara örnek olarak facebook veya you tobe' yi verebiliriz. Web siteleri dünya çapında katagorilerine göre ödüller alır. Web sitesi yazılımda kullanılan belli başlı kulllanılan programlar vardır, HTML, PHP, CSS, ASP bunlara örnek olarak verilebilir.

Bu yazılım dillerini birkaçını açıklayalım:

HTML: Bir işaretleme dili olan HTML(Hypertext Markup Language) bir yazılım programlama dili olarak kabul edilmez.HTML kullandığımız web sayfalarının oluşturulmasında kullanılır.

CSS:Kısaltması CSS olan Cascading Style Sheets(Basamaklı Stil Sayfası) , HTML metin biçimlendirme konusundaki başarısından kat be kat daha üst düzeyde hizmet vermekte. 

PHP:Kısaltması PHP olan Personel Home Page(Kişisel Ana Sayfa) nesne yönelimli bir programlama dilidir. HTML içine yerleştirilebilen bir dildir.

ASP: Kısaltması ASP olan Active Server Pages (Etkin Sunucu Sayfaları)  bir Microsoft  yazılımıdır. ASP altı tane tümleşik nesneyi barındırır.ASP  HTML ile aynı uzantıdır.Yazdığınız kodlar tarayıcılar tarafından görüntülenmez.

 

Yazılım, tasarımcının ufkundan geçenleri kod süzgecinden geçirme işidir. Bir tasarım yapıldıktan sonra yazılım işine geçildiğinde eğer yazılım kusursuz yani harika olursa tüm iş daha da güzelleşebilir. Konya da internet sitesi yapan Coder Ofis hem tasarım olarak hemde yazılım harika olan nadide bir sanat atölyesidir.